Shkodër, aksident rrugor, një i vdekur

24/01/2014 00:00

Një aksident i rëndë me një të vdekur dhe një të plagosur ka ndodhur në
orët e darkës në aksin Shkodër-Koplik pranë fshatit Shtoj.

Viktima eshte nje 22-vjeçare Fran Peposhaj nga Klemendi ndersa ka mbetur i plagosur rende 21-vjeçari nga Kopliku Sajmir Hoxha. Automjeti tip veture Opel qe drejtonte viktima ka dale jashte rruge duke u perplasur me bordurat dhe shtyllat anes rruges si pasoje e perplasjes se forte automjeti eshte ndare pergjysmë dhe pjesa tjetër e makines eshte gjetur rreth 30 metra lag vendit te ngjarjes.

Nga hetimet e para policia ka arritur ne perfundimin se drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin nga shpejtesia me te cilin levizte kjo e ndihmuar dhe nga koha e keqe me shi.

Top Channel