Policia e Tiranës ka arritur të kryeje një aksion të suksesshëm ndërsa
ka parandaluar paraditen e së enjtes një vrasje në Kamëz.

Pese persona per motive te konfliktit te meparshem dhe qe udhetonin me nje automjet tip benz Mercedes, kerkon te vrisnin nje 43-vjeçar.

Policia pasi ishte njoftuar per ngjarjen me ane te forcave te shumta ka mundur t’i ndaloje te pese personat pak perpara se te kryenin krimin ne qender te Kamzes ne nje atuomjet.

Te arrestuarit jane Gezim Prelaj, Agron Prelaj, Xhevahir Hoxha, Saimir Prelaj dhe Besnik Prelaj. Te peste te arrestuarit jane te lindur ne Tropoje dhe banues ne Bathore. Policia tha se filloi hetimet ne lidhje me kete ngjarje, ndersa ngriti akuzat e vrasjes se mbetur ne tentative per te pese personat. Policia ka marre ne mbrojtje edhe 43-vjeçarin qe i shpetoi krimit.

Top Channel