Lezhë, pranga ish-kryetarit të komunës Dajç

12/03/2013 00:00

Policia e Lezhës arrestoi ish-kryetarin e Komunës Dajç, Rrok Rroku nën akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Arrestimi i kryer mëngjesin e së martes erdhi, pasi një ditë më parë Gjykata e Rrethit pasi kishte vlerësuar provat e Prokurorise dha masen e sigurise për të, arrest me burg.

Burimet jo zyrtare bejne te ditur se, ne kohen kur Rroku drejtonte komunen Dajç, u shit nje mjet i komunes i cili i ishte dhuruar. Ish-kryekomunari drejtonte komunen dajc deri ne maj 2011, ku humbi perballe kandidatit te PD-se, Gjergj Doçi. Ai beri kallzim penal ndaj komisionereve per vjedhje te votave, te cilet u denuan nga gjykata e rrethit.

Top Channel