Kapshticë, sekuestrohet kanabis, një në pranga

11/03/2013 00:00

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotike është kapur në pikën e kalimit
kufitar të Kapshticës mëngjesin e kësaj të hëne ndërsa ishte fshehur në
një kamion, i cili do të udhëtonte në drejtim të shtetit grek.

Sipas të dhënave lënda e llojit kanabis sativa ishte e mbështjellë në dy pako dhe do të transportohej në qytetin e Selanikut, ndërsa kishte një peshë prej 25 kilogramë.

Sipas policise ajo eshte zbuluar ne kamionin me targa GJ 5879 A.Mesohet se kane qene strukturat e policise ne Drejtorine Rajonale te Kufirit dhe Migracionit ne Korce te cilat gjate nje kontrolli rutine kane zbuluar edhe sasine  e droges.

Me pas policia kufitare ka vene ne pranga drejtuesin e kamionit, 58-vjeçarin A.Mullaj dhe po heton nese ka pasur te implikuar edhe persona te tjera te perfshire ne trafikune droges. Sipas te dhenave mesohet se droga vinte nga Lazarati.

Top Channel