Elbasan, bllokohen motocikletat

11/07/2012 00:00

Policia e Elbasanit ka nisur një aksion për bllokimin e të gjithë motoçikletave me dokumentacion te parregullt.

Ne 24 oret e fundit jane bllokuar 20 mjete te gjitha me probleme. Aksioni nisi pas shqetesimeve te vazhdueshme per rrezikshmerine qe paraqesnin per qytetaret ne rruge per shkak te qarkullimit me shpejtesi shume te madhe.

Ndersa po behet ky aksion eshte raportuar se ka ndodhur edhe nje aksident me pasoje vdekjen ne aksin Elbasan-Perrenjas ne vendin e quajtur hotolisht. Nje 37-vjeçar me emrin Veli Qosja humbi jeten. Ai udhetonte me nje motor pa targa dhe ka humbur kontrollin duke u perplasur ne ane te rruges.

Top Channel