FRD hap degën në Vlorë

22/06/2012 00:00

Fryma e Re Demokratike, ka bërë takim me simpatizantë dhe anëtarë të
kësaj partie në qytetin e Vlorës, ku ka hapur dhe degen e re të saj.

Ne kete takim kane marre pjese Gazmend Oketa, Sali Shehu, Aleksander Biberaj, si dhe shume anetare te tjera te ardhur nga Tirana. Fjalen e hapjes e ka mbajtur perfaqesuesi i kesaj partie per degen e Vlores Nuredin Aliaj, i cili ka folur per programin e kesaj partie si dhe nuk ka lene papermendur edhe korrupsioni qe ka zaptuar qeverine.

Ne fjalen e tij Gazmend Oketa tha se se Vlora, si kryeqyteti u pavaresise se vendit dhe, si qyteti ku u themelua per here te pare shteti shqiptar do te jete dhe nje nga deget kryesore te Frymes se Re Demokratike.

Top Channel