Ministri Tafaj uron maturantët

02/06/2012 00:00

Ministri i Arsimit dhe Shkences Myqerem Tafaj, teksa e ka vleresuar
tezen e provimit te letersise te nje niveli mesatar ka pershendetur te
gjithe maturantet e vendit nga qyteti bregdetar i Durresit ku eshte
ngritur dhe qendra me e madhe ne nivel qarku, prane universitetit
“Aleksander Moisiu”.

Janë 49 mije maturante qe iu nenshtruan kete te shtune provimit te detyruar te Matures Shteterore, atij te letersise, ne te gjithe Shqiperine.

Top Channel