Tepelenë, aksident, një e vdekur, dy të plagosur

17/12/2011 19:05

Një grua humbi jetën sot në Tepelenë dhe bashkëshorti saj dhe drejtuesi një automjeti janë plagosur shumë rëndë nga një aksident rrugor.

Viktima është Arta Prendi nga Shkodra, nënshtetase amerikane e cila udhëtonte me bashkëshortin e saj Nush Prendi dhe shtetasin Sokol Lepja nga Shkodra.

Ata udhëtonin me një mjet me targa greke kur në vendin e quajtur Kthesa e Luftinjës në aksin Tepelenë-Krahs, kanë goditur nga pas një trajler. Për pasoje mjeti tyre është futur poshtë trajlerit të ngarkuar me materiale ndërtimi.

Dy persona u plagosën shumë rëndë ndërsa gruaja që udhëtonte me ta humbi jetën në vend.

Dy të plagosurit pas marrjes së mjekimit në spitalin e Tepelenës janë jashtë rrezikut për jetën.

Top Channel