Shtëpitë luksoze të VIP-ave

12/10/2011 12:10

Shtëpi që kushtojnë miliona dollarë, me shumë dhoma gjumi, me pishina (ose liqene të vogla) dhe me fusha basketbolli apo tenisi brenda.

Këto janë shtëpitë superluksoze të VIP-ave si Britney Spears, 50 Cent, Mark Wahlberg, Michael Bay etj.

Spears jeton në një vilë 19 milionë dollarëshe në Los Angeles. Vila ka një sipërfaqe prej 1800 metrash katrorë. Shtëpia përmban 10 dhoma gjumi dhe 13 banjo. Në brendësi ka një sallë kërcimi ku mund të rrinë 100 persona pa problem dhe një zyrë të mahnitshme.

50 Cent ka qenë më i kursyer. Vila e tij kushton “vetëm” 10 milionë dollarë dhe gjendet në Connecticut. Brenda mund të gjesh një palestër të madhe dhe një fushë basketbolli.

Ja fotot:

FOTO GALERI
1/9
Pamja e jashtme e rezidences se Britney Spears

Top Channel