Gjatë luftimeve të ashpra që po zhvillohen në qytetin Sirte të Libisë mes forcave rebele dhe atyre besnike të kolonelit Gaddafi, një luftëtar shihet duke ruajtur një qetësi të admirueshme.

I gjendur mes breshërisë së plumbave dhe i rrethuar nga ushtarë që shkëmbejnë zjarr, ai thjesht qëndron në këmbë duke i rënë kitarës.

Foto të tjera tregojnë rebelët të shtrirë në krevatin e Gaddafit dhe të tjerë që kontrollojnë dhomat e ish-shtëpisë së kolonelit në Sirte.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel