Sulmi në Koplik, vdes 45-vjecari

06/09/2011 12:45

Humb jetën në spital 45-vjeçari Xhevdet Metaj, i cili u plagos mbrëmë në
Koplik. Policia ndërkohë ka arrestuar autorin e dyshuar të krimit
45-vjecarin Rasim Haxhiaj, i cili ka qëlluar për motive hakmarrjeje.

Metaj bashke djalin e tij, u qëlluan një natë më parë me armë zjarri. Pas ngjarjes të lënduarit u sollën me urgjencë në Spitalin Ushtarak në Tiranë, për të marrë ndihmë mjekësore të specializuar. Babai nuk arriti të mbijetojë, ndërkohë që mjekët po përpiqen të shpëtojnë jetën e djalit.

Javën e shkuar u regjistruan tre krime të rënda, me pasojë vdekjen e katër personave.

Kështu në Bulqizë Bajram Muca vrau me thikë bashkëshorten e tij 70-vjecare, Vera Muca, për motive ende të pasqaruara, ndërsa policia arriti në kohë në venngjarje përpara se i moshuari të vriste veten.

Ndërsa në Shkodër një 22-vjecar qëlloi me armë zjarri gruan e tij të mitur që ende s’i kishte mbushur 18 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në periferi të qytetit në ambjentet e brendshme të konviktit të shkolles industriale. Dy bashkeshortet jetonin prej disa muajsh bashkë në një dhomë të këtij konvikti.

Ndërsa një polic në Peqin u vra gjate operacionit për kapjen e grabitësve të një transformatori elektrik.

Zabit Caka, 51 vjec, polic baba i pese femijeve, nje djale dhe kater vajzave mbeti viktimë dhe pas tij vrau veten edhe autori Leonardo Tabaku, biznesmen, i martuar dhe me dy femije.

Nje transformator qe sherbente per furnizimin me uje nepermjet pompave ishte vjedhur ne kete vend dhe policia pas zevendesimit kishte marre nen vezhgim zonen. Mbremjen e djeshme me ane te nje telefonate komisariati policise se Peqinit u njoftua se po vidhej serish transformatori. Drejt ketij vendi u nis nje grup i gatshem te cilet gjeten shtetasin Leonardo Tabaku.

I kapur ne befasi ai qelloi me arme zjarri,nje pushke dhe vrau policin Zabit Caka. Policet e tjere gjeten më vone pa jete shtetasin Leonardo Tabaku, te dhenat e para flasin per nje vetevrasje.

Top Channel