Pakistan, kapen në flagrancë dy kanibalë

06/04/2011 20:10

Një gjykatë në Pakistanin lindor vendosi në gjendje arresti dy vëllezër, të cilët akuzohen për kanibalizëm, bënë të ditur burime zyrtare.

Arif Ali dhe Farman Ali u arrestuan më parë gjatë javës, ndërsa policia i kapi në flagrancë ndërsa po hanin mish njeriu, nga një trup që kishin vjedhur nga një varrezë lokale.

Ndalimi i tyre ndodhi pasi familjarët e një gruaje të sapovdekur konstatuan se varri i të dashurës së tyre ishte dhunuar.

Policia e konsideroi skenën e gjetjes në flagrancë duke gatuar trupin si “tmerrësisht tronditëse”, ndërsa nuk është e qartë arsyeja e këtij riti, pasi të dy gëzonin një gjendje të mirë ekonomike e mendore.

”Ata kishin ndarë trupin në pjesë dhe e hanin ditë pas dite”, shkruhej në komunikatën e policisë, ku saktësohej se e ndieraishte një 24-vjeçare, e cila kishte vdekur pak ditë më parë nga kanceri.

Top Channel