Emiratet e Bashkuar, bie avioni, viktima

27/02/2011 11:20

Një avion Grumman 21T është rrëzuar dje në mbrëmje në Al Ain, në Emiratet e Bashkuara Arabe, duke shkaktuar vdekjen e katër personave.

Lajmin e kanë konfirmuar mëngjesin e sotëm autoritetet lokale në një komunikatë.

Avioni është ngritur nga aeroporti ndërkombëtar i Al Ain, rreth orës 20:07 (17:07 me orën tonë) dhe kishte si destinacion Riadin e Arabisë Saudite.

Mjeti, pak pas ngritjes, është kthyer majtas dhe është përplasur.

Top Channel