Binjaket, babai: I kam vrarë

11/02/2011 13:05

Babai i dy binjakeve zvicerane të zhdukura deklaron në një letër se i ka vrarë dy vajzat. Lajmin e ka bërë të ditur sot në Lozanë policia zvicerane.

Në letër, që mban datën e 3 shkurtit, Matthias Schepp sqaron se ndodhet në Cerinjola dhe se d të vrasë veten, ka deklaruar policia.

Bëhet fjalë për të njëjtin mesazh, një pjesë e të cilit u zbulua dje, ku Schepp thoshte se vajzat “prehen në paqe” dhe se “nuk kanë vuajtur”.

Megjithatë, policia tregohet ende e matur në deklaratat e saj. “Nuk kemi asnjë siguri nëse janë gjallë apo kanë vdekur. Po bëhet gjithcka për t’i gjetur”, ka deklaruar zëdhënësi i policisë së kantonit të Vaudit.

Top Channel