Lezhë, festivali i rapsodeve

25/06/2010 14:10

Edicioni i 7-të i Festivalit folklorik të Rapsodëve ka mbyllur edhe siparin e tij pikërisht atje ku zhvillohet cdo vit në Lezhë.

Instrumentiste e rapsodë nga Shqiperia, por edhe trevat jashte saj kane bere qe per dy nete ne memorialin e Skenderbeut te ndjehet tingulli i veglave me te vjetra instrumentale por edhe zeri i rapsodeve.

Si cdo vit edhe kete here ishte menduar qe pjesmarrja te ishte edhe nga trevat jashte Shqiperise dhe ne edicionin e 7 pati pjesemarrje edhe nga Mali i Zi dhe Serbia nderkohe qe keta pjesemarres Rajko Radovic dhe Milan Filipoviç jane vleresuar nga juria. Ne fund te eventit u ndane edhe cmimet per rapsodet.

Top Channel