Ish mjeku i Jackson shpëton pasagjeren

17/05/2010 08:50

Ish mjeku personal i Michael Jackson, Conrad Munray, ndoshta rregullon dicka nga imazhi i tij pasi i ka treguar botës se mbi të gjitha është një mjek në profesion dhe qëllimi i këtij profesioni është të shpëtojë jetë njerëzish.

Gjatë një udhëtimi me avion ai ka ndihmuar një pasagjere së cilës i ra të fikët, duke i shpëtuar jetën. Mjeku që akuzohet për vdekjen e Jackson, ndodhej në bordin e Us Airways që u nis nga Houston për në Phoenix ku një 23 vjecare humbi ndjenjat papritur.

Munray arriti ta mbajë në jetë duke bërë nbjë mrekulli. Ndërkohë, gjyqi ndaj tij do nisë muajin e ardhshëm.  

Top Channel