Britani, mbyti fëmijët, dënohet

30/03/2010 19:15

I detyroi dy fëmijët t’i thoshin lamtumirë të ëmës dhe më pas i mbyti: dënohet me 28 vjet burg.

Petros Williams, 37 vjeç, me origjinë nga Zimbabve, por rezident në Britaninë e Madhe, është deklaruar gjithnjë i pafajshëm, por gjykata e Manchester ka besuar tezën e hetuesve të cilët e kanë akuzuar se vrau fëmijët për t’u hakmarrë ndaj tradhëtisë së të shoqes.

“Dhimbja ime nuk do të kalojë kurrë”, është shprehur grua pas vendimit.

Top Channel