Winslet-Mendes ndahen miqesisht

16/03/2010 04:10

Aktorja fituese e cmimit “Oskar”, Kate Winslet i ka dhene fund marteses se saj shtate vjecare me producentin Sam Mendes.

Lajmi u konfirmua diten e hene ne Londer prej avokatit te ciftit i cili tha se “ndarja e bashkeshorteve ka ndodhur ne fillim te ketij vitit, por ata po prisnin momentin e pershtatshem per ta bere publike ate”.

“Divorci eshte teresisht miqesor dhe me mirekuptim te perbashket. Te dyja palet kane rene dakort mbi kujdestarine e femijeve”, njoftoi perfaqesuesi ligjor i tashme ish-bashkeshorteve, Keith Schilling.

Mendes dhe Winslet kane nje djale 6 vjecar, fryt i marteses se tyre shtate vjecare, por aktorja eshte nena edhe e nje vajze 9 vjecare nga martesa e saj e pare.

 

Top Channel