Lady. D, shoferi ishte esell gjate aksidentit

15/03/2010 10:20

Kane kaluar me shume se 10 vjet qe nga dita kur princesha e Uellsit, Lady Dajana u largua nga jeta, por vdekja e saj vazhdon te perbeje lajm per tabloidet britanike.

Ne nje shkrim te fundit theksohet se shoferi Henry Paul qe ndodhej ne timon naten e tragjedise, ishte esell dhe jo ne gjendje te dehur. “Daily Mail” citon librin e gazetarit John Morgan, sipas te cilit, analizat qe iu bene gjakut te shoferit, dolen ne perfundimin se ai ishte ne gjendje te dehur, por ky rezultoi nje gabim pasi nuk behej fjale per gjakun e tij.

Per momentin nuk ka te dhena zyrtare qe ta konfirmojne kete piste, ndersa libri qe flet per nje komplot te mundshem ndaj cifitt, po korr nje sukses te madh ne Britanine e Madhe.    

Top Channel