BB, kandidohen Valentina, Graciela dhe Bertina

31/01/2010 08:00

Eshte teresisht femerore sfida e pare e edicionit te trete te Big Brother. Kandidatet per eliminim kete jave jane: Valentina, Graciela dhe Bertina.

Ato mund te votohen gjate javes nga publiku nepermjet mesazheve duke shkruar ne numrin 15191: BB hapesire dhe emrin e personit qe deshirohet te largohet.

Banoret kane kaluar proven e javes, qe konsistonte ne njohurite e tyre mbi gjuhen shqipe dhe poezive te caktuar nga BB. Pjese e spektaklit ishin edhe surprizat. Ne vazhdim te festimeve te ditelindjes se Erjonit, atij iu paraqit nje klip me urimet e shokeve te skuadres se tij dhe iu dorezua dhurata e prinderve. Nena e Valentines hyri per pak minuta ne shtepi, per te takuar te bijen.

Per sa i perket Seldit dhe Domenikes, atyre iu prezantua klipi ku imazhet tregonin nje afersi te vecante, te shoqeruar me deklarata nga Seldi.

Ne fakt Seldi, disa dite me pare, kishte zbuluar vetem me Domeniken se lidhja e tij me Pamelen ishte thjesht nje loje, gje qe rezultoi te mos jete e rastesishme. Pas vezhgimit te imazheve te paraqitura, Seldi pohoi publikisht interesin per Domeniken, nderkohe qe kjo e fundit foli vetem per miqesi.

Ne vazhden e surprizave, BB i percolli pershendetjen e familjareve Hakiut, cka e emocionoi ate.

Gjate javes se kaluar, teksa njiheshin me njeri-tjetrin, banoret krijuan edhe grupet e tyre, bazuar mbi preferencat e antipatite, por edhe mbi taktikat.

Si do te reagojne tani qe rreziku i eliminimeve ka filluar? Gjithcka 24 ore ne 24 ne BB1 e BB2 ne Digitalb, ose permbledhjen ditore nga e hena ne te shtune ne TCH.

Top Channel