Cakran, ikin dritat, vidhen 6 dyqane

30/01/2010 17:10

Mungesa e energjise elektrike per disa ore ne Cakran te fierit ka bere qe persona te paidentifikuar ne nje kohe te shkurter te grabitin 6 dyqane.

Furtuna e vjedhjeve ka nisur menjehere sapo u shuan dritat. Te gjitha njesite e grabitura ndodhen prane qendres dhe nderteses se komunes. Grabitesit duke perfituar nga erresira kane nisur te thyejne dyret dhe te vjedhin njera pas tjetres te gjithe dyqanet.

Policia ka nisur hetimet per te zbuluar autoret duke marre shenjat e gishtrinjeve ne vendngjarje. Mendohet se autoret te jene persona me precedente penale.

Top Channel