Johansson, debutim i suksesshem ne teater

27/01/2010 09:50

Scarlett Johansson ka treguar se nuk eshte vetem nje yll kinemaje. Aktorja amerikane ka korrur nje sukses te madh ne  Broadway me dramen e “Pamje nga ura”, e cila arriti te terheqe vemendjen e publikut edhe ne vendin tone.

Aktorja ka luajtur rolin e 17 vjecares Catherine dhe sipas “Usa Today”, behet fjale per nje debutim mbreselenes, ndoshta edhe shfaqja me e mire e vitit ne Brodway.

“New York Times” ka lavderuar pershtatjen e aktores me skenen e rende te teatrit, duke lene pas edhe yje te medha si Julia Roberts e Katie Holmes. Komente pozitive ka bere edhe “bibla” e showbiz “Variety”, sipas se ciles, edhe Liev Schreiber eshte shfaqur ne forme mjaft te mire.

Per te interpretuar dramen e Arthur Miller, Scarlett Johannson eshte transformuar ne brune. Per here te pare, ‘Nje pamje nga ura” ka zbritur ne Brodway ne vitin 1956, vit gjate te cilit Miller u martua me Marilyn Monroe.  

Top Channel