Clooney mbledh 58 mln dollare per Haitin

25/01/2010 13:35

Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Julia Roberts, Cameron Diaz, Brad Pitt, Beyonce, Madonna, Coldplay, Shakira, Christina Aguilera, John Legend, Stevie Wonder, etj kane arritrur te arketojne plot 58 milione dollare qe do shkojne per te mbijetuarit ne Haiti.

Evenimenti i bamiresise “Hope For Haiti Now” u organizua nga aktori i famshem George Clooney, i cili kontribuoi personalisht me 1 milione dollare. Yjet e muzikes kane kenduar live disa nga kenget e tyre me te mira. Justin Timberlake ka interpretuar ne nje version te pazakonte “Hallelujah”, ndersa Stevie Wonder bashke me korin kendoi “Bridge Over Troubled Water”.

Koncerti u transmetua te premten ne televizionet kryesore amerikane, ndersa ne internet qarkullon albumi me pagese “Hope For Haiti Now”. Arketimet do shperndahen per disa organizata, mes te cilave “Clinton-Bush Haiti Found”, Programi boteror i ushqimit”, “Oxfam America” Kryqi i kuq, Unicef dhe “Yele Haiti Foundation”.

Top Channel