SHBA, nderron jete aktorja Jean Simmons

23/01/2010 08:10

Nderron jete ne moshen 80 vjecare aktorja amerikane Jean Simmons, e cila dha shpirt ne rezidencen e saj ne Santa Monica te Kalifornise.

Britanikja e natyralizuar amerikane ka qene protagoniste bashke me Marlon Brando ne “Djem dhe kukulla”. Ne vitin 1983 Jean fitoi nje cmim Emmy per nje serial te famshem televiziv. Gjithashtu, karriera e saj eshte e pasur edhe me shume filma te tjere si; “Angels Face”, “The Big Country”, “The Happy Ending” etj.

Ne vitin 1950 Jean u martua me Stewart Granger me te cilin u nda 10 vjet me vone ne vitin 1960. Po ne kete vit ajo u martua me Stewart Granger, me te cili jetoi edhe per 17 vjet.

Top Channel