Yjet e muzikes e kinemase koncert per Haitin

22/01/2010 23:10

Per t’i ardhur ne ndihme popullit haitjan yjet e muzikes dhe kinemase si kurre ndonjehere organizuan nje koncert ne tre qytete njekohesisht.

Kengetaret performuan paralelisht ne Nju Jork, Londer dhe Los Anxheles, per 2 ore dhe koncertet u transmetohuan drejteperdrejte nga televizinet me te medha amerikane dhe boterore.

Bashke me yjet e muzikes ne koncerte moren pjese edhe mjaft aktore te medhenj. Sipas organizatoreve numri total i VIP-ave shkon ne 140 aktore e kengetare.

Koncerti u transmetua direkt edhe nga Top Channel ne oren 2 te mengjesit dhe parate e mbledhura prej tij do te shkojne ne ndihme te viktimave te termetit ne Haiti.

Top Channel