Venezuele, termet 5.6 Rihter

16/01/2010 03:25

Instituti Sizmiologjik Amerikan njoftoi se nje lekundje sizmike prej 5.6 grade Rihter u regjistrua oret e vona te se premtes ne lindje te Venezueles.

Termeti ishte me epiqender 40 kilometra ne lindje te qytetit te Carupanos prane brigjeve te Karaibeve, ne bregdetin lindor venezuelian ne nje thellesi prej 11 kilometrash.

Nuk njoftohen viktima apo deme materiale dhe as paralajmerime per dallge te fuqishme nuk jane dhene.

Top Channel