Haiti, qeveria: 40 mije te varrosur

15/01/2010 23:15

Rreth 40 mije persona jane varrosur deri ne oret e vona te dites se premte ne Haiti.

Lajmi publikohet prej qeverise vendase e cila pas marrjes se te dhenave te fundit ne lidhje me termetin dhe demet e shkaktuara prej tij, druhet se numri i viktimave mund te jete sa 2-fishi i njoftimit te meparshem, pra 100 mije te vdekur.

Nderkohe qe numri i te lenduarve tejkalon shifren e 250 mije personave, mijra prej te cileve ne gjendje te rende dhe qe kane nevoje te menjehershme per ndihme mjekesore.

Top Channel