Besimtaret festojne lindjen e Krishtit

25/12/2009 00:10

Besimtaret e katolike kane pritur mesnaten per te nisur festimet per lindjen e Krishtit.

Ne meshen e nisur ne oren 00:00 nga Imzot Rrok Mirdita ne Katedralen e Shen Palit ne Tirane te gjithe besimtaret katolike kane nisur festimet per lindjen e Krishtit.

Besimtaret e krishtere moren urime per Krishtlindjet gjate dites se enjte edhe prej krereve te larte te shtetit dhe politikes.

Top Channel