“Kartoline” amerikane per jetimet e Sarandes

25/12/2009 09:05

Rreth 20 djem e vajza sarandjote, te emigruar vitet e fundit ne Amerike, kane treguar ne nje menyre origjinale se vazhdojne te jetojne me qytetin e tyre te zemres.

Ata kane ideuar dhe realizuar nje kartoline krejt te veçante ne adrese te femijeve te Shtepise se Femijeve ne Sarande.

“Kartolina” e tyre ka qene pako per secilin prej femijeve te shtepise me te madhe qe ka Saranda, ate te femijeve jetime.

Pako me veshje, mjete mesimore dhe lojera “Made in Amerika”, te blera enkas me dollaret e grumbulluar si kontribut financiar i secilit.

Keto dhurata speciale jane ndare gjate nje ceremonie te posaçme ne nje nga hotelet e Sarandes, ku moren pjese edhe kryetari i bashkise, Edmond Gjoka, nenprefekti Gjergji Mano, si dhe kryetari i Keshillit Bashkiak te Sarandes, Arjan Demiri.

Femijet mbeten te mrekulluar nga dhurata te tilla qe vetem i enderrojne femijet e familjeve te tjera, qofshin edhe te pasura ne Sarande.

Top Channel