“Lufta e yjeve” zbret ne Wall Street

23/12/2009 12:00

Protagonsitet e filmit “Lufta e Yjeve” me ne krye robotin R2-D2 kane zbarkuar ne Wall Street per te celebruar 30 vjetorin e suksesit te dvd-se qe doli per here te pare ne treg me imazhet e tyre.

Saga e drejtuar nga George Lucas ka kaluar disa momente ne qendren finenciare te botes. Rojet ne versionin robot dhe “storm troopers” te krijuar nga “LucasFilm” kane pasur nderin te hapin diten e punes ne New York Stock Exchange.

“Lufta e Yjeve” eshte nje nga filmet me te ndjekur ne rang boteror dhe kete e verteton numri i madh i dvd-ve qe eshte shitur gjate 30 viteve te fundit.

FOTO GALERI
1/4
Robotet “pushtojne” qendren financiare

Top Channel