SHBA, vendi i perfshire nga debora

19/12/2009 08:00

Nje stuhi debore ka perfshire veri-perendimin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Autoritetet lokale parashikojne nje thellesi debore deri ne 60 centimetra.

Ne Uashington e Nju Jork kane filluar nga puna borepastrueset, per te hequr akullin nga debora.

Pasojat ne fluturimet kane qene te renda, kryesisht ne aeroportet e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit. Kompania United Airlines ka anuluar fluturime te shumta.

Top Channel