Dubai, vetevrasje kolektive per shkak te borxheve

19/12/2009 12:05

Tre anetare te nje familjeje indiane ne Dubai, e perbere nga 4 persona, i kane dhene fund jetes per shkak te veshtiresive te medha ekonomike.

Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave nje burre 40 vjecar, gruaja 38, djali 22 dhe vajza 20 jane vetevarur tek ventilatoret e apartamentit te tyre ne Karama.

Por, litari me te cilin burri i shtepise ishte varur u keput dhe ai shpetoi, saktesojne burimet.

40 vjecari ishte titullar i nje dyqani rrobash, por se fundmi ai nuk kishte pasur aktivitet dhe ishte zhytur ne borxhe.

Top Channel