Britani, ngrica bllokon trenat ne La Mansh

19/12/2009 10:00

Probleme trafiku ne tunelin e La Manshit, ku tre trena te llojit “Eurostar” kane mbetur te bllokuar per shkak te te ftohtit te madh dhe ngricave.

Lajmin e ben te ditur BBC, sipas te ciles rreth 2 mije persona kane mbetur te bllokuar ne tunel, ku mungojne dritat dhe ngrohja.

Pasagjeret e dy prej 4 vagonave jane spostuar tek trena te tjere, ndersa mjeje te tjera qe udhetonin drejt tunelit jane detyruar te kthehen mbrapsht.

Autoritetet kane vendosur qe tuneli te qendroje i mbyllur dhe trafiku hekurudhor i pezulluar.

Top Channel