Bulqize, 33-vjecari tenton vetevrasjen

18/12/2009 15:40

Nje 33-vjecar nga Bulqiza tentoi t’i jape fund jetes se tij duke u djegur me benzine ne ambientet e brendshme te shtepise se tij.

Ngjarja ka ndodhur ne oren 3:00 te mengjesit te sotem, kur Ajaz Durriçi, baba i dy femijeve i ka vene flaken vetes.

Bashkeshortja e tij ka mundur te shuaje flaket dhe te lajmeroje policine dhe urgjencen. Pas mjekimit ne spitalin e Bulqizes 33-vjecari eshte derguar me urgjence ne spitalin ushtarak ne Tirane per shkak se gjendja shendetesore e tij eshte shume e rende. Sipas korrespondenteve, te afermit thone se shkak i ketij vendimi eshte bere gjendja shume e keqe ekonomike.

Per shkak te papunesise 33-vjecari kishte hyre ne borxhe qe nuk i paguante dot. Ne nje gjendje te pashprese depresive ai tentoi vetevrasje, ndersa mjeket jane duke punuar per t’i shpetuar jeten.

Top Channel