Merkel: Lajme jo te mira nga Kopenhageni

17/12/2009 10:20

Angela Merkel ka pranuar se lajmet qe vijne nga Kopenhageni, ku eshte duke u zhvilluar samiti per klimen, “nuk jane te mira”.

Kancelarja gjermane shpreson qe me mberritjen e krereve te shteteve, situata te zhbllokohet.

“Lajmet qe na vijne nuk jane te mira. Aktualisht bisedimet nuk jane premtuese, por shpresoj qe prezenca e me shume se 100 krereve te sheteve dhe qeverive t’i jape impulsin e duhur samitit”, eshte shprehur Merkel.

Top Channel