Meksike, narkotrafikantet masakrojne 6 police

17/12/2009 00:55

Kartelet e narkotrafikut ne Meksike kane ekspozuar kokat e prera te gjashte policeve meksikane te zhdukur disa dite me pare ne qytetin Cuencame.

Autoritetet njoftojne se pjesa tjeter e trupave te viktimave ende nuk jane gjetur.

Ushtria dhe policia meksikane, me nje numer total trupash prej rreth 50 mije, kane ndermarre nje sere operacionesh kunder karteleve te droges ne veri te vendit te cilet sipas autoriteteve te sigurise vendase jane pergjegjes per vrasjen e mbi 14 mije personave ne me pak se 3 vjet.

Top Channel