Tartaglia do te qendroje ne burg

16/12/2009 13:55

Massimo Tartaglia, agresori i kryeministrit italian Silvio Berlusconi do te qendroje ne burg.

Nderkohe vijojne hetimet ne lidhje me ngjarjen e se dieles ne mbremje dhe mbledhjen e provave.

Gjykata e Milanos nuk pranoi kerkesen e pales mbrojtese per transferimin e te pandehurit perkohesisht ne nje spital psikiatrik.

Avokatet e Tartaglia-s kerkuan qe klienti i tyre te kurohet dhe te mbahet nen kujdesin e mjekeve.

42-vjecari Massimo Tartaglia u bllokua te dielen pasdite, menjehere pasi i hodhi me force nje statuje prej hekuri kryeministrit Berlusconi, i cili pesoi frakture ne hunde dhe pati demtime te dy dhembeve.

Top Channel