Rama zgjidhet ne presidencen e PSE-se

08/12/2009 12:00

Ne kryeqytetin cek, Prage, po zhvillohet mbledhja e Partive Socialiste Europiane.

Partia Socialiste Shqiptare u zgjodh anetare me te drejta te plota dhe te drejte vote, nderkohe qe kreu Edi Rama u zgjodh ne Presidencen e Partise Socialiste Europiane.

Nje dite me pare Partite Socialiste i bene apel kryeministrit Sali Berisha dhe koalicionit qeverises qe te beje transparencen e zgjedhjeve te 28 qershorit.

Top Channel