SHBA, droga, 1186 te arrestuar ne dy muaj

22/10/2009 19:30

Ne dy muajt e fundit jane arrestuar 1186 persona ne luften kunder karteles meksikane te droges ne SHBA.

Lajmin e ka bere te ditur sekretari amerikan i Drejtesise, Eric Holder.

Gjate operacioneve jane sekuestruar 32 milione dollare dhe 11.7 tone droge, dy prej te cilave kokaine e paster.

Top Channel