Britani, Posta Mbreterore vijon greven

22/10/2009 12:35

Greva ne rang kombetar qe ka perfshire Posten Mbreterore ne Britanine e Madhe duket se do te vazhdoje jo vetem sot, por edhe diten e neserme.

Lajmin e ka bere te ditur Unioni i Punetoreve. Keta te fundit jane hedhur ne greve per shkak te disa mosmarreveshjeve lidhur me rrogat, kushtet e punes dhe planet e modernizimit te Royal Mail.

I njejti burim ka njoftuar se me vone gjate dites se sotme do te publikoje data te tjera kur do te vijoje greva.

Unioni i Punetoreve kritikon kreret e Postes Mbreterore dhe sekretarin per Biznesin, Lordin Mandelson, se nuk po perfshihen ne bisedime per te zgjidhur ceshtjen.

Top Channel