Boston, FBI arreston te dyshuarin per terrorizem

21/10/2009 16:10

Agjentet e FBI-se kane arrestuar ne qytetin e Bostonit nje te ri 27 vjecar, pasi dyshohej se po pergatiste atentate me dy bashkepunetore, jashte dhe brenda Shteteve te Bashkuara.

Sipas autoriteteve lokale, personi ne fjale po pergatiste sulme ndaj qendrave tregtare ne SHBA.

Gjithashtu, ai kishte vizituar disa here Lindjen e Mesme, per t’u stervitur bashke me guerrilasit talebane.

Burimet shtojne se ne projektet e tij ishte edhe nje plan per te sulmuar nje kontigjent amerikan jashte vendit.

Top Channel