Teheran, ministri i Brendshem therret ambasadorin pakistanez

18/10/2009 20:30

Ministri i Jashtem iranian ka therritur ne takim ambasadorin e pakistanit ne Teheran per te “vertetuar” se autoret e sulmit jane futur ne vend nga territori i vendit fqinj.

Lajmi publikohet nga televizioni shteteror iranian ku shtohet me tej se ne takimin qe ka patur me ministrin iranian ambasadori pakistanez ka siguruar se Pakistani do te beje c’eshte e mundur per te siguruar kufitje e tij tokesore.

Per autoriteteve iraniane kjo eshte prova qe sulmi eshte organizuar jashte kufijeve te Republikes Islamike duke adresuar akuza ndaj SHBA-se dhe Britanise se Madhe per organizimin e tij.

Top Channel