Maradona: Ishte shfryrje…

16/10/2009 11:35

“Kerkoj falje, madje jo, ishte nje shfryrje ajo qe thashe pas ndeshjes me Uruguajin”.

Keshtu eshte justifikuar trajneri i Argjentines, Diego Armando Maradona, i cili iu drejtua me fjale brutale gazetareve, duke i sulmuar ashper pas ndeshjes qe i siguroi kualifikimin Argjentines per ne boterorin e Afrikes se Jugut.

“Ishte nje shfryrje e madhe dhe u kerkoj falje atyre qe jane ndier te ofenduar”, shprehet ish sulmuesi i skuadres bardhekalter. Ne vijim te deklarates ai nuk di te ndalet, pasi sulmon serish ata qe e kane kritikuar, por kete here ne menyre etike.

“Kush ka folur nje mal me gjera per mua, e di shume mire qe me ka cilesuar anti-argjentinas. Kete nuk arrij qe ta fal”, theksoi “El Pibe D’Oro”.

Top Channel