Iran, ajatollah Khameni mund te kete vdekur

16/10/2009 01:10

“Ajatollahu Ali Khameni ka vdekur”. Ky eshte lajmi i perhapur fillimisht ne sajtet e shtypit opozitar iranian dhe me pas atij boteror.

Lajmi ka kaluar kufijte e Republikes Islamike megjithate ne te gjitha shkrimet nenvizohet lajmi ende nuk mund te konfirmohet.

Ne lidhje me lajmin e perhapur nuk ka asnje reagim zyrtar nga Teherani nderkohe qe e perditshmja izraelite “Haaretz” shkruan se pas publikimit te ketij lajmi qindra persona kane dale ne rruget e Teheranit per te festuar.

Nese lajmi konfirmohet atehere zhvillime te tjera priten te ndodhin ne Republiken Islamike pasi ne vend te Ali Khameneit si udheheqes suprem do te vinte nje nder kundershtaret me te forte te dhunes pas zgjedhore te ushtruar nga autoritetet, dhe ish presidenti, Rafsanjani.

Top Channel