SHBA: Irani trajnon talebanet

21/09/2009 22:57

Burimet informative te Shteteve te Bashkuara shprehen se pjestare te  Gardes iraniane te Revolucionit stervitin talebanet ne Afganistan.

Ne raport shtohet se talebanet vec stervitjes nga forcat e sigurise iraniane, marrin fonde dhe armatime nga Teherani.

Nderkaq ne nje raport te komandantit amerikan Stanly McChristal thuhet mbeshteja qe Irani u ofron talebaneve per momentin nuk perben rrezikshmeri per forcat e NATO-s.

Top Channel