Michael Jackson, publikohet “lista e armiqve”

18/09/2009 13:50

Uri Geller, izraeliani i njohur per aftesine per te deformuar objektet me forcen e mendjes, ishte ne “listen e armiqve” te Michael Jackson.

Sipas menaxherit te mbretit te popit, Dieter Wiesner, kengetari kishte shkruar nje liste duke vene emrat e personave qe ishte i bindur se donin ta shkaterronin.

Pervec Geller, ne liste ishte edhe Schmuley Boteach. Dy miqte e vjeter te Jackson kane deklaruar se jane zene me kengetarin pasi e kritikonin per abuzimin me drogen.

“Nganjehere ishte vertet nje paranojak. Nje dite i thash: Michael cfare po ben? Dhe ai u pergjigj: po shkruaj listen e personave qe me jane qepur pas dhe duan te me shkaterrojne”, eshte shprehur Wiesner.

Mes te tjereve ne listen e zeze ishin edhe prokurori i pergjithshem, Tom Sneddon qe perfaqesonte akuzen ne procesin per ngacmimet seksuale ndaj te miturve; avokatja Gloria Allred qe kishte kerkuar hetim per sigurine e femijeve te kengetarit; diskografi Tommy Mottola e Janet Arvizo, gruaja qe denoncoi kengetarin se kishte abuzuar me femijen e saj 13 vjecar ne 2005-en.

Dokumenti me emra, ne posedim te menaxherit, do t’i dorezohet bashkepunetoreve me te ngushte te Jacko.

Top Channel