Al Zawahiri akuza te reja per SHBA-te

04/08/2009 12:35

Akuza te reja te Al Zawahiri kunder SHBA-ve.

“Barack Obama vazhdon qe te derdhe gjakun e myslimaneve dhe Izraeli eshte nje krim qe duhet zhdukur”, eshte shprehur numri dy i Al Kaedes ne nje video te re te shperndare ne internet.

“Hapjet e Obames ndaj botes myslimane jane nje iluzion. Masakra e pergjakshme vazhdon me sulme ne zonat fisnore te Pakistanit dhe luftrat ne Irak dhe Afganistan”, deklaroi ne video Al Zawahiri.

Top Channel