A/H1N1, 6 mije raste ne 24 ore

31/07/2009 20:35

Nuk ndalet bilanci i personave te goditur nga virusi A/H1N1. Ne 24 oret e fundit jane shenuar 5676 raste te reja.

Sipas Qendres Evropiane te Parandalimit dhe Kontrollit te Semundjeve, numri i te infektuar ka arritur ne 183.326, nderkohe qe numri i vdekjeve ka shkuar ne 1148.

Top Channel