Virusi A/H1N1, 114 te vdekur ne 24 ore

29/07/2009 21:30

Shtate mije raste te reja te gripit te derrave te regjistruara vetem 24 oret e fundit ne te gjithe boten.

Sipas te dhenave te bera publike nga Qendra Evropiane per Kontrollin e Semundjeve, te prekurit ne nivel boteror jane ngjitur ne 175785.

Nderkohe vdekjet e shkaktuara nga gripi i derrave jane 1116 persona, nga te cilet 37 ne Evrope.
Behet fjale per dhe 114 te vdekur me shume se dje.

Top Channel