Spanje, tjeter viktime nga zjarri

29/07/2009 01:10

Rritet bilanci i viktimave dhe demeve te zjarreve qe kane pushtuar ditet e fundit Spanjen.

Nje mashkull rreth te 30, ende i paidentifikuar, per shkak se trupi i tij u gjet i karbonizuar dhe nje femer e zhdukur dhe mijra hektare pyje te djegura eshte bilanci i dites se djeshme ne rajonin e Kastilja Leon.

Nderkohe qe zjarrfikesit kane arritur te vene ne kontroll disa vatra te rrezikshme zjarri te cilat brenda javes kane shkaktuar gjashte zjarrfikes te vdekur.

Top Channel